Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Web Sitesi,Samanyolu Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Web Sitesi,Samanyolu Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi

Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Web Sitesi,Samanyolu Dizisi Resmi Web Sitesi,Samanyolu Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Resmi Web Sitesi,Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
style?iframe{display:none;}--??

SETTE BÜTÜN GÜN AĞLIYORUM (Ayça Bingöl)

YazarMesaj
azeliha

azeliha

Antal indlæg : 111

SETTE BÜTÜN GÜN AĞLIYORUM  (Ayça Bingöl) Empty
MesajKonu: SETTE BÜTÜN GÜN AĞLIYORUM (Ayça Bingöl)   SETTE BÜTÜN GÜN AĞLIYORUM  (Ayça Bingöl) EmptyC.tesi 6 Şub. - 14:00

SETTE BÜTÜN GÜN AĞLIYORUM
SETTE BÜTÜN GÜN AĞLIYORUM  (Ayça Bingöl) C9f7feb12e3262a3a91d106d681a6b86
'SAMANYOLU' DİZİSİNDE, GÖZÜNÜN YAŞI BİR TÜRLÜ DİNMEK BİLMEYEN 'EVSED'İ CANLANDIRAN AYÇA BİNGÖL: "AĞLAMA SAHNELERİNDE GERÇEKTEN AĞLIYORUM. EVE GİTTİĞİMDE BAŞIM AĞRIDAN ÇATLIYOR, GÖZLERİM ŞİŞMİŞ OLUYOR. İZLEYİCİLER BENİM HALİME ÜZÜLÜNCE SEVİNİYORUM"
atv'nin sevilen dizisi 'Samanyolu'nda, Vildan Atasever'ir oynadığı 'Zülal' karakterinin gerçek annesi 'Evsed'i canlandıran Ayça Bingöl, "Herkes 'Evsed'in haline üzülüyor. Canlandırdığım karakterin izleyiciyi bu kadar etkilemesi beni mutlu ediyor" dedi. Şu sıralar Zuhal Olcay ile birlikte 'Şölen' adlı oyunda da yer alan Ayça Bingöl, 'küfürlü replikler' nedeniyle oyuna yöneltilen eleştirileri ise anlayamadığını belirterek, şunları söyledi: "Tiyatro, sinema ve diziler, hayatın bir parçası... Tiyatro, gündelik hayatta yaşanılan olayların sahnede yansıması... Herkes normal yaşantısı içerisinde küfür kullanıyor. Eleştirilere anlam veremiyorum."

PEK ÇOK ACIYI BİRARADA YAŞIYOR
* 'Samanyolu'nda canlandırdığınız 'Evsed'in çok hüzünlü bir hikayesi var...
'Evsed'in hüznü beni çok etkiliyor. Hüzünlü olmasının yanında çok güçlü de bir kadın... Yaşadığı olaylarla baş etmeye çalışıyor. Senaryoyu elime aldığımda, beni en çok 'Evsed'in acıları etkiledi. Hikayesi olan bir karakter... Bir sürü acı yaşamış ve yaşamaya da devam ediyor. Sadece kızını görebilmek için evde hizmetli olmayı kabul etmiş; 'Zülal'i yetiştirmiş. Zaten 'Zülal' de onu ikinci annesi olarak görüyor. Aralarında çok güçlü bir bağ var.

* 'Melek' ile 'Zülal' aslında kardeş ama bundan haberleri yok...
'Melek' ve 'Zülal', kardeş olduklarını bilmemelerine rağmen aynı şartlarda büyütülmüş. Her şeyi birlikte yapıyorlar. 'Evsed', çok sevmediği bir adamla evlenmek durumunda kalmış, ondan da bir kızı olmuş. Birçok acıyı birarada yaşıyor. Bir yandan kızıyla aynı evde olmasına rağmen ona kendi kızı olduğunu söyleyemiyor. Bu acıyla yaşamak onu her gün daha fazla üzüyor. 'Samanyolu'nun, izleyiciyi her bölümde daha fazla etkilediğini ve daha fazla içine aldığını düşünüyorum. Olaylar çok ilginç bir şekilde gelişiyor.

MUTLU OLMASINI İSTİYORUM
* 'Zülal'in gerçek annesinin 'Evsed' olduğunun ortaya çıkması dengeleri nasıl değiştirir?
Bunun ortaya çıkması herkesi etkiler. Sadece 'Zülal' ve 'Nejat'değil, 'Melek' ve 'Melek'in babası da bu durumdan etkilenir. Bu ortaya çıkarsa herkesin hayatı bir anda değişecek. 'Evsed', 'Zülal'in bu durum sonucunda kendisinden ve 'Feride Hanım'dan nefret etmesini de istemiyor. Bir yandan çok acı çekiyor. 'Melek' ve 'Zülal' arasında denge kurmaya çalışıyor. Çünkü ikisi de onun çocuğu... İkisinin de mutlu olmasını istiyor.

* 'Nejat' ile 'Zülal' aşkını hissediyor musunuz?
'Zülal' kendini frenliyor ama 'Evsed' ikisinin birlikte olmasını istiyor. Kızının sevdiği adamla olması onu da mutlu eder... Ancak bir yandan bu durumun ortaya çıkması her şeyi mahvedeceği için sessiz kalmayı tercih ediyor.

* 'Namık'ın 'Zülal'e yaklaşmaya çalışması konusunda ne düşünüyorsunuz?
'Evsed'; 'Zülal'in 'Namık' ile bir ilişki yaşamasını istemiyor. Çünkü kızının 'Nejat'a olan aşkının farkında... Onun üzülmesini engellemeye çalışıyor.

İZLEYİCİLER BANA ÇOK ÜZÜLÜYOR
* 'Evsed' karakteri izleyicilerden nasıl tepkiler alıyor?
İzleyiciler 'Evsed'e çok üzüldüklerini söylüyor. Canlandırdığım karakterin izleyiciyi bu kadar çok hüzünlendirmesi beni mutlu ediyor. İnsanlar 'Evsed'in yaşadığı acıya üzülüyor. Kendi yaşımdan çok daha büyük bir karakteri canlandırdığım için izleyiciler beni gördüklerinde çok şaşırıyor.

* Size ne diyorlar?
'Şölen' adlı oyunumuzun turnesi için Ankara'ya gittiğimde, 'Samanyolu'nun ne kadar çok izlendiğini anladım. Orada herkes bana dizidekinden çok farklı olduğumu, beni gözlerimden tanıdıklarını söyledi.

* 'Evsed'i sürekli ağlarken görüyoruz. Bu sahnelerde gerçekten ağlıyor musunuz?
Evet, bazen bütün gün boyunca sette ağlıyorum. Eve gittiğimde başım ağrıyor, gözlerim şişmiş oluyor. Bu sahnelerde ağlamaya özen gösteriyorum. Karakterin hissettiği duyguyu, izleyiciye en iyi şekilde geçirmeye çalışıyorum. İzleyenlerin de rolden etkilenmesi beni mutlu ediyor.

* 'Nejat', 'Zülal' ile kuzen olmadıklarını öğrendi. Bu 'Evsed' olarak size korku yaşatmıyor mu? Gerçeği ağzından kaçırabilir mi?
Tabii ki yaşatıyor. Ancak 'Nejat' da bunu söylememesi gerektiğinin farkında... 'Feride Hanım' ve 'Evsed', bu konuda onu uyarıyorlar. Ancak bazı sahnelerde bunları söylemek 'Nejat'ın dilinin ucuna kadar geliyor ama kendisini frenliyor.

* 'Nejat' bunu öğrendikten sonra 'Zülal' ile olan iletişimi değişiyor mu?
'Nejat', 'Zülal' ile kuzen olmadıklarını öğrenince tabii ki bu duruma çok sevindi. Artık kendisini engellemesini gerektiren bir durum olmadığını öğrendi. Şimdi çok daha rahat bir şekilde 'Zülal'e yaklaşabiliyor.

* Bir de 'Melek'in 'Nejat'a olan aşkı var. 'Evsed' bu konuda ne yapacak?
'Melek' artık 'Nejat'a olan aşkını gizlemiyor. Bu durumu 'Evsed' de biliyor. Ancak, 'Zülal' ile 'Nejat'ın birbirlerini sevdiklerini bildiği için 'Melek'i bu konuda uyarıyor.

* Dizide 'Belkıs Hanım'ın da çok büyük hırsları var. 'Evsed', 'Belkıs Hanım' ile ne zaman karşı karşıya gelecek?
Henüz onunla karşı karşıya gelmedi ama 'Belkıs Hanım'ın çok farklı hırsları var... 'Evsed'in yaşantısını da eşelemeye başlayacak yakında.

'Şölen'adlı tiyatro oyununda Zuhal Olcay, Payidar Tüfekçioğlu gibi isimlerle sahne paylaşıyorsunuz... Rolünüzden bahseder misiniz?
'Şölen', tüketici toplumun sapkınlığını eleştiren bir kara komedi. Aynı zamanda güldüren, özlü bir intikam oyunu... Sarsıcı ve şok edici durumlar yaratacak kadar cesur bir oyun. Oyunda medyanın içinden gelen ve her şeyin farkında çok zeki bir kadını canlandırıyorum. Genç yaşında, diğerlerinin anlayamadığı her şeyi anlamış ve kabul etmiş biri... İzleyici çok farklı bir Ayça Bingöl görüyor.

Hem dizide, hem de tiyatro oyununda rol alıyorsunuz. Bu dengeyi nasıl sağlıyorsunuz?
İstenildiğinde bu tempoya alışılıyor. Ben dizi ve tiyatronun yanı sıra seslendirmeler de yapıyorum. Çok yorucu olduğu zamanlar oluyor ama buna alışıyorsunuz. Sağlığınıza daha fazla dikkat ederek çalışmaya özen gösteriyorsunuz.

SETTE BÜTÜN GÜN AĞLIYORUM (Ayça Bingöl)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ayça Bingöl ( Evsed'imm (= )
» Ayça Bingöl ( Evsed ) Röportajı
» Ayça Bingöllll