Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Web Sitesi,Samanyolu Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Web Sitesi,Samanyolu Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi

Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Web Sitesi,Samanyolu Dizisi Resmi Web Sitesi,Samanyolu Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu Fan Sitesi,Samanyolu Dizisi Resmi Web Sitesi,Samanyolu Dizisi Fan Sitesi,Samanyolu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
style?iframe{display:none;}--??

Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı

3 posters
YazarMesaj
Zülalimm

Zülalimm

Antal indlæg : 290
Geografisk sted : İstanbul

Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı Empty
MesajKonu: Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı   Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı EmptyPaz 10 Ocak - 13:38

1982 Bakü doğumluyum. 11 yaşındayken İstanbul’a taşındık. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon bölümü mezunuyum. Aynı zamanda Şahika Tekand’ın oyunculuk atölyesini bitirdim…

* ‘Yersiz Yurtsuz’ dizisinin teklifi nasıl geldi?

Yönetmen Cemal Şan teklif etti. Hem oyunculuğa hem de yönetmenliğine yatırım yaptım bugüne kadar. Ama rolün çapı şaşırtıcı oldu benim için. Basamak-basamak ilerleyeceğimi düşünürken, bir anda başrol teklifi geldi.

SOVYET KÜLTÜRÜ ALDIM

* Neden Bakü’den buraya göç ettiniz?

Rus olduğumu varsayarak büyüdüm. Sovyet kültürü ile yetiştim. 1991 yılında Sovyetler Birliği dağılınca, sınırlar açıldı. Azerbaycan’la Ermenistan arasında savaş patladı. Ve bizim ailemiz de dahil olmak üzere çok üzücü şeyler yaşandı. Annem daha iyi bir gelecek umuduyla İstanbul’a taşınmaya karar verdi.

* Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?

Her zaman sanatla ilgili bir şey yapmayı düşünüyordum. Bizim ailedeki herkes tıpçı. Annem her zaman dalga geçerdi “Asla doktor olmana izin vermeyeceğim. Senin ruhunu besleyecek bir meslek yapmanı isterim” derdi. Sonra sinema okumaya karar verdim.

* ‘Yersiz Yurtsuz’da Şerif Sezer, Ferdi Tayfur gibi tecrübeli isimlerle
oynuyorsunuz. Oyunculuğa başrolde başlamak sizi korkuttu mu?

Çok korkuttu tabii ki. Çünkü rolüm çok zordu. Bir de karşımdaki insanlar; Şerif Sezer ve Ferdi Tayfur, son derece usta. O yüzden çok bocaladım. Amabana o kadar yardımcı oldular ki gerginliği üzerimden attım.

* Töre konusunun işlendiği dizi için nasıl bir hazırlık yaptınız?

Bu, Türkiye’nin her gün gazetelerde okuduğumuz bir gerçeği. Bu hikayenin beklenmedik tarafı Suna’nın babasının kızını savunuyor olması… Olumlu bir mesajı olduğunu düşünüyorum toplum açısından. Töre kurallarında bence kadın kadar erkek de kurban… Çünkü erkek de başkaldıramıyor.

* Yabancı bir kültürün içinden gelmiş biri olarak, Türkiye’deki töre cinayetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Feodal toplumlarda, üretim ilişkilerinin bu şekilde düzenlendiği her yerde töre var. Erkek egemen toplumlarda kadın eziliyor. Bunun aksini örnekleyecek bir ülke bulamayız. Sadece ülkeden ülkeye adı değişiyor. Kadına yönelik şiddet dünyanın her yerinde var. İsviçrede’de, Azerbaycan’da da, Türkiye’de…

* Oyunculukla ilgili planlarınız neler?

Aslında yapmak istediğim sinema oyunculuğu ve yönetmenliği… Kendi senaryomu yazıyorum. Destek için Kültür Bakanlığı’na başvurmayı düşünüyorum. Televizyonun bu ülkede işlevi sonsuz. Türkiye’nin yüzde 99'u televizyon bağımlısı bence. İstense çok etkili bir eğitim aracı olabilir.

dml06

dml06

Antal indlæg : 22

MesajKonu: Geri: Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı   Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı EmptyPaz 31 Ocak - 15:58

Tşkler =)
Zülalimm

Zülalimm

Antal indlæg : 290
Geografisk sted : İstanbul

MesajKonu: Geri: Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı   Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı EmptyÇarş. 3 Şub. - 18:01

Rica ederim cicim (:
vildan-dilan

vildan-dilan

Antal indlæg : 83

MesajKonu: Geri: Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı   Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı EmptyC.tesi 12 Haz. - 17:37

teşekkürler canım

Nesrin Cevadzade ( Melek ) Ropörtajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nesrin Cevadzade (Melek)
» Vildan Atasever ( Zülal ) Röportajı
» Ayça Bingöl ( Evsed ) Röportajı
» Melek'in Tavrı
» ece yörençç melek genceoğlu